ICM Sarajevo

72nd International Council Meeting Sarajevo

ELSA Slovensko ako súčasť medzinárodnej siete ELSA nesmelo chýbať na Valnom zhromaždení ELSA – tzv. International Council Meeting (ICM), ktoré sa tento raz konalo v Sarajeve, hlavnom meste Bosny a Hercegoviny, v termíne 22.-29.októbra 2017. Súčasťou 4-člennej delegácie ELSA Slovensko bola prezidentka Romana Fridriková, tajomníčka Laura Ulmanová, pokladníčka Monika Praženková a člen Dozornej rady a bývalý VP AA ELSA International Jakub Čája.

ICM sa uskutočňuje vždy 2-krát do roka a na tomto stretnutí sú zastúpení delegáti zo 44 krajín, ktoré sú členmi ELSA Network-u. Počas týždňa je pre približne 400 účastníkov pripravený nabitý a pestrý program pozostávajúci z workshopov, tréningov, plenárnych zasadnutí. Samozrejme, nesmel chýbať ani bohatý kultúrny a spoločenský program, ktorý je ideálnym priestorom pre networking, neformálne diskusie, či spoznávanie nových kultúr. Okrem príležitosti cestovať a spoznávať nové kultúry je teda účasť na ICM aj jedinečnou možnosťou zlepšovať sa v organizačných, jazykových a komunikačných zručnostiach.

Novinky z Networku

Valné zhromaždenie ELSA v Sarajeve zvolilo novú pokladníčku ELSA International – Elenu Maglio. Okrem toho sa hlasovalo o hosťovaní jesenného ICM 2018 (Opatia, Chorvátsko) a jarného ICM 2019 (Baku, Azerbajdžan). Zároveň do štruktúr ELSA pribudla nová pozorovateľská krajina – ELSA Iceland.